Prosty klucz do konsolidacja kredyt123.pl został ujawniony

Accueil - Profil - Mon itinéraire - Livre d'or - Archives - Album photos - Amis -

Prosty klucz do konsolidacja kredyt123.pl został ujawniony - Publié à 06:41, le 29/07/2018,
Mots clefs :

Kredyt konsolidacyjny- sprawdź, w jakim wypadku uzyskasz a w jakim okresie nie

Kredyt konsolidacyjny - czy i w jakim okresie się opłaca?

Wedle danych Narodowego Banku Polskiego 40, 5% gospodarstw domowych w Polsce ma przeróżnego rodzaju zadłużenia. Jedynie 13, 9% długów polskich domostw stanowią kredyty hipoteczne. Większą składową, albowiem 32, 9%, stanowią zobowiązania konsumpcyjne, często określane także gotówkowymi. Jeżeli chodzi o kwoty, to średnia wartość kredytów mieszkaniowych sięga 114 800 złotych, a gotówkowych oscyluje w granicach 3 000 zł. Rytm zadłużania się Młodych polek i polaków zwiększyło się o niemal 10 Procent względem minionego roku. Na nieszczęście rośnie również kłopot terminowego spłacania długów.

ERIF Biuro Informacji Gospodarczej przedłożyło raport, z jakiego wynika, iż 1, 67 mln Młodych polaków nie płąci terminowo swych długów. Mniej więcej 65 % nierzetelnych klientów stanowią mężczyźni (1, 1 mln). Jeżeli chodzi o przekrój wiekowy, to liderem niechlubnego rankingu są ludzie w wieku 31-46 lat. Najciężej ze spłatą jest w województwach śląskim, dolnośląskim, mazowieckim, wielkopolskim oraz kujawsko-pomorskim. Motywów i uzasadnień możemy próbować znaleźć dużo. Znawcy upatrują ich między innymi w rozpoczęciu nowej drogi życia przez ludzi młodych. Postanowienie o stworzeniu rodziny, ślubie, nabyciu budynku mieszkalnego, lepszego auta czy pojawienie się maluszka są wymieniane jako te w najwyższym stopniu popularne. W wielu przypadkach źródłem jest strata pracy czy też jej zmiana. Nie bez znaczenia jest również fakt, iż dostęp do pożyczek jest stosunkowo banalny, co w połączeniu z presją otoczenia i konsumpcyjnym stylem życia daje nierzadko mieszaninę wybuchową.

Posiadanie niespłaconych terminowo długów nie jest z całą pewnością dogodne dla znacznej części klientów. Często przeciągające się i powiększające się zadłużenia stają na drodze przy podpisywaniu umów z siecią komórkową czy też nabyciu potrzebnego urządzenia AGD na raty. Możemy jednakże powziąć czynności, które wesprą nam w poprawie. Niestety, jak to w życiu bywa, nie będzie to raczej dobre w aspekcie długoterminowym. Rozmawiamy tu o kredycie konsolidacyjnym, który to bywa niekiedy niemalże ostatnią deską ratunku przed windykacją.

Kredyt konsolidacyjny, mówiąc w skrócie, polega na zebraniu wszystkich ewentualnie części długów i zebraniu ich w 1-dną całość. W szeregu przypadków konsolidacja wykonywana jest z wydłużeniem czasu kredytowania, tak by miesięczna rata była niższa niż wcześniejsze miesięczne obowiązki. Trzeba mieć jednak świadomość z faktu, że przy wydłużeniu kredytu rosną jego koszty ostateczne. Im dłużej bowiem zwracamy zobowiązanie, tym więcej odsetek powinniśmy zwrócić do instytucji finansowej.

I tu nasuwa się kwestia - czy takie podejście ma sens?

Żeby udzielić riposty należy zerknąć na trzy scenariusze. 1-wszy, w którym mamy parę kredytów i mimo tego, iż sprawiają nam zmartwień, to jesteśmy realnie spłacać zadłużenia w terminie, ale pragniemy, żeby więcej pieniędzy zostawało nam w portfelu, kolejny, w którym regulowanie poszczególnych rat zgodnie z planem spłaty przewyższa nasze możliwości, oraz trzeci, kiedy każdego miesiąca płacimy w terminie, lecz wolimy spłacać mniej.

Kredyt konsolidacyjny stanowczo nie radziłbym w początkowym wypadku. Tak długo, jak tylko jesteśmy w stanie płacić zaciągnięte pożyczki na czas, nie powinniśmy wchodzić w niepotrzebne nakłady pieniężne i przedłużenie czasu spłacania. Trzeba nie zapominać, iż im szybciej zwrócimy kredyty, tym prędzej pieniądze, które przekazujemy na raty będą w końcu zostawać na naszym rachunku. Czasem dobrze jest zastanowić się nad dodatkowym źródłem przychodu.

Jeśli z kolei dotyczy nas drugi scenariusz, to nie ma na co oczekiwać. Nie można dopuścić do tego, by spóźnienia w spłacaniu wpływały na naszą wiarygodność w bankach. W przypadku, gdy zaczniemy zwlekać z płatnościami dłużej niż TRZYDZIEŚCI dni, właściwie możemy zapomnieć o tym, że w przeciągu najbliższych paru lat jakaś instytucja finansowa nam zaufa, a w żadnym wypadku nie wiadomo, kiedy będziemy potrzebować dodatkowych pieniędzy. W związku z tym też interweniujmy od razu, gdy widzimy, że mamy kłopot z płynnością. Lepiej zapłacić większą ilość odsetek i spać spokojnie, niż głowić się skąd wziąć brakujące pieniądze na zapłacenie raty, której to termin minął już 2 tygodnie temu.

W 3-ciej pozycji, gdy raty schodzą harmonijnie z harmonogramem, lecz wolelibyśmy zminimalizować koszta zobowiązania, wskazane jest pochylić się nad propozycjami. Możliwe, że natrafimy na instytucja finansowa, który to złoży nam ofertę skonsolidowania pożyczek na podobny czas, lecz przy mniejszym oprocentowaniu. Wskazane jest szukać tego typu alternatyw, bo jak nie ulega wątpliwości banki uwielbiają nowych klientów i być może, iż konsultant będzie w stanie zaproponować nam pozytywne podejście. Opłacalność przekazania czy skonsolidowania kredytu policzyć łatwo. Jeśli w obecnym banku jest do zwrotu 10 000 zł i płacimy 276 zł, mając do spłacenia wciąż 48 rat kredytowych, a odrębny bank wyliczy nam ratę na poziomie 252 złotych, to dlaczego by z tego nie skorzystać? 24 złotych miesięcznie być może i w większości przypadków nie uratuje życia, lecz jeśli spojrzymy na całokształt zobaczymy, że w trakcie tych 4 lat zaoszczędzimy ponad 1150 złotych. Dobrym pomysłem na zredukowanie nakładów kredytu przez konsolidację, są pracownicze pożyczki, które przeważnie są niesłychanie skromnie oprocentowane.

Warto zwrócić uwagę na jeszcze 1-dną zagadnienie. Przy konsolidacji w banku komercyjnym z całą pewnością spotkamy się z ofertą na otrzymanie dodatkowych środków. Weźmy pod namysł spokojnie czy jest nam to potrzebne. Jeżeli nie mamy wyboru, bo zepsuła się nam chłodnia, no cóż, nie istnieje wyjście. Nie idźmy jednak w nurcie dobierania na http://cierpislawuppi048.blog.fc2.com/blog-entry-1.html konsumpcję. W ten sposób z kredytów wyjść będzie bardzo trudno.

Plusy kredytu konsolidacyjnego:

- mniejsza miesięczna rata zwielokratnia szansę na ustabilizowanie budżetu

- nie ma kłopotów z wezwaniami do zapłaty i windykatorami

- nie musimy myśleć o kilku terminach różnych rat

- możliwość pozyskania dodatkowych pieniędzy (w razie konieczności)

Minusy kredytu konsolidacyjnego:

- wyższy koszt końcowy kredytu

- przedłużenie spłaty (przeważnie)

- pokusa dobrania dodatkowych pieniędzy

Reasumując, kredyt konsolidacyjny jest dla jednostek, jak i każdy inny kredyt. Nie wolno nam zapominać jednakże, aby korzystać z tego rodzaju kredytu mądrze, czyli albo mając kłopoty ze spłatą teraźniejszych kredytów, albo mając pewność, że konsolidując zobowiązania zmniejszymy koszty.

Czy opłaca się zaciągać kredyt konsolidacyjny?

W dzisiejszych latach z pojęciem kredytu konsolidacyjnego spotykamy się na każdym kroku. Instytucje finansowe prześcigają się w proponowaniu coraz to nowszych ofert. Chcą namówić nas, że nawet jeśli posiadamy ogrom kredytów do spłacenia, zachodzi rzeczywista możliwość ułatwienie tego, dzięki czemu będziemy w stanie bez problemu funkcjonować. Ale czy to rzeczywiście prawda?

Powinno się zacząć od tego, czym tak w rzeczywistości jest konsolidacja kredytu. Najprościej rzecz ujmując, polega to na połączeniu wielu naszych zadłużeń finansowych w jedno, które przeważnie jest niższą ratą. Brzmi niesłychanie obiecująco. Banki w swych kampaniach promocyjnych prześcigają się w ogłoszeniach. Gwarantują wzięcie wszelkich naszych kredytów czy pożyczek, scalając je w 1-dno, a w następnej kolejności dając nam propozycję nowego oprocentowania z wyliczoną, dopasowaną do naszych możliwości finansowych ratą.

Skoro wszystko brzmi tak obiecująco, z jakiej przyczyny pojawiają się niejasności? W obecnym świecie jak nie ulega wątpliwości, nic za darmo. Na początek warto zastanowić się, dlaczego bank decyduje się na podjęcie jakichkolwiek transakcji z kimś, kto ewidentnie ma udręki ze spłacaniem rat. W chwili, kiedy zgłaszamy się do instytucji finansowej w celu zaciagnięcia kredytu konsolidacyjnego, bank z własnej inicjatywy ocenia, czy posiadamy możliwość aby regulować zobowiązania, lecz dokonuje tego na zasadzie pro forma. Pojawia się pytanie, z jakiego powodu bank zgodzi się na kredyt konsolidacyjny? Jak wiadomo, banki funkcjonują dzięki pożyczkom i nawet fakt, iż stopień długu klienta jest wysoki nie wpływa na pozytywną decyzję agencji bankowej.

Pozostaje uważać, iż kredyt konsolidacyjny w sumie swoich rat będzie nas kosztował znacznie bardziej niż spłacanie aktualnych rat z wszystkich pożyczek, które mieliśmy. Z jednej strony jest to jasne, bowiem kredyt konsolidacyjny zostaje przyznany osobom, które wyraźnie nie radzą sobie ze spłatą zadłużeń finansowych, co bez wątpienia rzeczywiście wiąże się z ryzykiem niespłacalności, dlatego cechą wyraźną dla tego typu kredytów są duże oprocentowania.

W jakim wypadku opłaca się zdecydować się na kredyt konsolidacyjny?

Powszechnym problemem jest opłacanie konkretnego kredytu innym. Jednostki takie są przyparte do muru i wpadają w tak zwaną spiralę kredytową. W takim przypadku otrzymanie kredytu konsolidacyjnego wydaje się być ratunkiem, jednak należy myśleć o kluczowej kwestii, że tego typu kredyt nie jest tańszy. Pomniejsza się tylko i wyłącznie miesięczna rata, ale po podsumowaniu, gdy czas spłaty jest wydłużony, zawsze wyjdziemy na minusie, oddając instytucji finansowej o wiele więcej niż w przypadku spłacania każdego kredytu osobno.

Dla jakich osób opłacalne jest otrzymanie kredytu konsolidacyjnego?

Na tego typu metody przeważnie decydują się ludzie silnie zadłużone. Dzięki konsolidacji i obniżeniu miesięcznej raty kredytu, będą one w stanie poprawić swoją pozycję pieniężną w krótkoterminowej perspektywie. Oprócz tego, z całą pewnością takowe wyjście można zalecić osobom zagrożonym popadnięciem w spiralę zadłużenia.

Kredyt konsolidacyjny dla przekredytowanych

Zmierzanie do posiadania coraz większej ilości dóbr materialnych często jest motywem zaciągania kolejnych zobowiązań, którym nie zawsze jesteśmy w stanie sprostać. Przytłoczeni zbyt dużą i przerastającą nasze warunki pieniężne sumą do spłaty, chcemy wyjścia z tej niekorzystnej sytuacji. Tutaj z pomocą może przyjść nam kredyt konsolidacyjny.

Wiedza ekonomiczna i przezorne szacowanie indywidualnych warunków finansowych podczas zaciągania deklaracji kredytowych pozwala na uniknięcie nieprzyjemności i sankcji w przyszłości. Przed podpisaniem następnej umowy kredytowej wskazane jest realnie i na spokojnie przeanalizować sytuację materialną oraz wziąć pod uwagę inne pobudki jak np. strata pracy, przewlekła choroba itp. W przypadku kłopotu ze spłatą aktualnych zobowiązań lepiej wystrzegać się zaciągania dodatkowych. Odstępstwo stanowi kredyt konsolidacyjny - kredyt ten może pomoc nam wydostać się ze spirali zadłużenia.

Wykorzystanie kredytu konsolidacyjnego

Kredyt konsolidacyjny może być rozwiązaniem w wypadku problemów ze spłatą zaciągniętych zadłużeń kredytowych. Zespolenie wszelkich dotychczasowych pożyczek w 1-en, możliwość miesięcznej sumy spłat i płatność tylko jednej raty (jeden przelew w miesiącu) w zastępstwie istniejących kilku, to udogodnienia, które możemy zyskać po podpisaniu nowej umowy. Kredyt polecany jest jednostkom, które w przeszłości podpisały kilka różnych zadłużeń np. kredyt gotówkowy, kredyt na samochód itp. i mają kłopoty ze spłacaniem łącznych miesięcznych zadłużeń kredytowych.

Decydując się na kredyt, wskazane jest wziąć pod uwagę fakt, iż banki w dużej ilości wypadków użyczają kredytów konsolidacyjnych pod hipotekę posiadłości. Umowa kredytowa jest sporządzana pod hipotekę nieruchomości, która jest własnością kredytobiorcy czy też też osoby trzeciej np. członka rodziny. Przed zatwierdzeniem umowy, trzeba oszacować przychody i odjąć stałe koszty comiesięczne. Takie porównanie pomoże określić ratę kredytu dostosowaną do warunków kredytobiorcy i czas spłaty pełnego zadłużenia.

Kredyty konsolidacyjne są kredytami długoterminowymi, a ich stopa oprocentowania jest przeważnie znacznie mniejsze, niż oprocentowanie innych tego typu produktów bankowych. Hipoteka stanowiąca zabezpieczenie dla banku udzielającego kredytu, jest gwarancja bezpieczeństwa. Takie wyjście pozwala na znacznie niższe oprocentowanie i dłuższą spłatę kredytu. Na rynku dostępna jest szeroka oferta kredytów konsolidacyjnych, oprócz tego instytucje finansowe ogłaszają przeróżne promocje, istnieje więc sposobność wyboru najkorzystniejszej propozycji. Z uwagi na czas trwania formalności przy sporządzaniu umowy (mogą potrwać nawet parę tygodni, motywem jest m. in. kosztorys nieruchomości) jest czas, na ścisłe zapoznanie się z warunkami przedstawionymi przez bank i utwierdzenie się w przekonaniu, iż warunki przedkładane przez bank są dla nas wartościowe.